Zastosowanie krawężników:


Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym są chętnie i często wykorzystywane przez firmy budowlane i inżynieryjne w budowie i przebudowie dróg i autostrad. Zastosowanie krawężników granitowych daje gwarancję trwałej izolacji od wody.

Krawężniki są zwykle używane przy budowie większości dróg. Standardowe komponenty są wykonane głównie z prefabrykatów betonowych i ważą około 67 kg. Krawężniki nietypowe, kamienne lub inne powiązane produkty mogą ważyć znacznie więcej. Od niedawna dostępne są lżejsze krawężniki opracowane przez niektórych producentów.

Stosowane w budownictwie drogowym gwarantują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Najważniejszą zaletą krawężników granitowych w odróżnieniu od betonowych jest fakt, że w przypadku uderzenia (np. najechania kołami ciężarówki) nie pęka na całej grubości lecz kruszy się. Ta zaleta wymusza wręcz zastosowanie krawężników granitowych w budowlach inżynieryjnych (mosty, wiadukty, przeprawy itp.), w których szczelność nawierzchni odgrywa zasadniczą rolę w trwałości konstrukcji. Zwiększa się stale jednak grono inwestorów stosujących krawężniki granitowe do zabudowy normalnych dróg.

OFERTA FIRMY


  • OGRODZENIA BETONOWE
  • KOSTKA BRUKOWA
  • KRAWĘŻNIKI
  • BLOCZKI BETONOWE